REZERVOVAŤ SI VIDEO STRETNUTIE

Sme tu pre vás

Mám záujem

Zvýhodnené ceny bytov v limitovanej ponuke!

MagazínVydrica5 MIN

Už na budúci rok sa stretneme v novej Vydrici

Aký bol rok 2023 z pohľadu projektu Vydrica? Náročný, ale zároveň úspešný, lebo od dokončenia a sprístupnenia prvej etapy jej budúcim obyvateľom a verejnosti nás delí už iba niekoľko mesiacov. Čaká nás ešte veľa práce, ale premena podhradia na živú štvrť je už na dohľad – veď Grand Opening 1. etapy očakávame už v druhej polovici roku 2024.

Vydrica sa počas uplynulého roka zmenila na nepoznanie. Už v marci sme dosiahli dôležitý stavebný míľnik, keď jednu zo striech rezidenčných budov ozdobila glajcha – neklamný znak, že štyri rezidenčné budovy prvej etapy Vydrice dosiahli svoju konečnú výšku. Stavebné práce pokračovali po celý rok presne podľa plánu a viditeľné zmeny bolo vidno každým dňom.

My si už dnes Vydricu predstavujeme v podobe, ako bude vyzerať po dokončení, ale verejnosť si bude musieť na tento zážitok ešte chvíľu počkať. Aby sme toto čakanie skrátili, v apríli sme predstavili realistickú 3D animáciu budúcej Vydrice.

Vydrica vzniká v jednej z najprestížnejších lokalít Bratislavy a definuje ju vysoká kvalita urbanizmu aj realizácie. Tejto úrovni by mali zodpovedať aj interiéry, a preto sme v máji priniesli unikátny koncept Vydrica Designers.

Počas roka sa výrazne menil aj exteriér projektu. Úspešne sme dokončili dopravné napojenie prvej etapy v podobe križovatky so zastávkou MHD a dnes už pripravujeme podklady na jej kolaudáciu. Zrejmá je už aj konečná podoba oporného múru. V múre sú vstavané kvetináče, z ktorých vyrastú popínavé rastliny a o pár rokov prirodzene pokryjú múr zeleňou.

Jasnejšie kontúry už dostala aj staronová ulička, ktorá sa tiahne ponad celú Vydricu, s pracovným názvom Oeserov rad. Práve tu sa bude nachádzať viacero historických fragmentov, z ktorých dnes je už dokončená rekonštrukcia portálu historického Kempelenovho vodovodu a časti arzenálového múru.

Stavebné práce pokročili v roku 2023 natoľko, že sme sa v októbri rozhodli pozvať do Vydrice prvých návštevníkov – našich existujúcich a veríme, že aj budúcich klientov. Nadchla ich najmä meniaca sa Floriánska ulica, ktorá bude v budúcnosti hlavnou ulicou novej Vydrice.

Veľmi dobré ohlasy priniesli fasády obytných budov, kde sa v rámci jednej budovy striedajú tri rôzne, čo vytvára dojem, ako by išlo o tri samostatné objekty. Toto striedanie fasád kopíruje a rešpektuje mierku Starého Mesta, kde je maximálna dĺžka jednej fasády 25 metrov. Použité materiály, ako sú ušľachtilé omietky, kamenný obklad a tehla, pocit staromestských ulíc iba umocňujú.

Prvým návštevníkom Vydrice sme ukázali aj niekoľko prezentačných bytov z celkového počtu 207. Vydrica vyrastá v absolútne unikátnej lokalite, v podhradí a v tesnej blízkosti Dunaja, preto bývať v nej je príležitosťou, aká sa už nebude opakovať. Práve kombinácia lokality, limitovanej ponuky a prepracovanej architektúry robia z kúpy bytu vo Vydrici stabilnú investíciu s vysokou pridanou hodnotou.

Skladba bytov je na každom poschodí rôzna z hľadiska výmery, dispozície aj orientácie bytov. Väčšie byty s orientáciou na obe strany sú sústredené na vyšších poschodiach a zahŕňajú aj veľké terasy s výhľadom na nábrežie a balkóny s výhľadom na Floriánsku ulicu a hrad. Ak vás zaujíma, ako sa bude bývať v jednej z najkrajších lokalít v meste, dnes si už môžete rezervovať svoj termín obhliadky všetkých bytov v ponuke.

Aj v týchto dňoch sa intenzívne pracuje v bytoch všetkých štyroch rezidenčných budov, na spoločných priestoroch aj podzemnej garáži. Postupne sa dokončujú retailové priestory na úroveň štandardu, ktoré budú odovzdané prvým nájomníkom, a vytvoria tak vo Vydrici pestrú ponuku gastra aj služieb. Okrem týchto obchodných prevádzok sa nám podarilo nájsť aj zaujímavých klientov do administratívnej budovy Vydrica Offices, ktorá ponúkne 2300 m2 kancelárskych priestorov na 4 podlažiach a dva retailové priestory na prízemí.

Najaktuálnejšiu novinku prinášame práve v závere roka, kedy sme spustili predaj parkovacích státí .

Rok 2024 sa bude zniesť v znamení kolaudácií objektov a infraštruktúry, dokončovania a odovzdávania priestorov ich budúcim nájomcom a majiteľom. Vo verejnom priestore pribudnú spevnené plochy z mrakotínskej žuly ozdobené „linkou“ s odkazom na historickú Bratislavu z literárnych diel, ale aj množstvo sadových úprav a vzrastlých stromov.

Ďakujeme všetkým „ľuďom Vydrice“ za ich talent a úsilie v roku 2023 a vidíme sa na Grand Openingu v roku 2024!

Kontaktujte nás

Dohodnite si stretnutie

Kontaktujte nás

Kancelárske priestory vo Vydrici

Kontaktujte nás

Obchodné priestory vo Vydrici