Rezervujte si videohovor s predajcom

Sme tu pre vás aj naďalej

Mám záujem
Projekt

Spoznajte Vydricu

Vydrica nadväzuje na bohatú minulosť tejto historickej lokality a vytvára v srdci Bratislavy novú mikroštvrť, ktorá spája najzaujímavejšie atribúty mestského života. Vydrica bude miestom pre Bratislavčanov aj návštevníkov z okolia. Novým centrom, ktoré rozširuje Staré Mesto a plynulo prepája pešiu zónu a hradný vrch. Táto prestížna lokalita vzniká s dôrazom na kvalitný urbanizmus a architektúru, pričom zohľadňuje ľudskú mierku a historický kontext miesta.

 

Ambíciou Vydrice je vytvoriť vyváženú a udržateľnú obytnú štvrť so službami ako pre obyvateľov, tak aj pre návštevníkov. Bratislavčania si zaslúžia nový mestský priestor, ktorý spĺňa všetky znaky autentického a živého mesta.

Srdce Bratislavy

Lokalita s bohatou históriou

Obnovené prepojenie na hrad

Smart parkovanie

Najdlhšie korzo v Európe

1,5 milióna turistov ročne v Bratislave

50 000 ĽUDÍ V PEŠEJ DOSTUPNOSTI

Unikátny gastrokoncept

Kvalitná architektúra

Na brehu Dunaja

Smart technológie

Dostupnosť MHD

Developer

Developerom projektu je spoločnosť Vydrica Development, a.s. Táto spoločnosť vznikla ako joint venture spojením dvoch spoločností - Vydrica, a.s., vlastníka pozemkov (Ladislav Rehák, Peter Struhár), ktorý sa v roku 2018 dohodol s developerskou spoločnosťou Lucron Group, a.s. (Eric Lux, Zoltán Müller). Po mnohých rokoch tak došlo k oživeniu zámeru a príprave nového projektu v spolupráci s viacerými tímami domácich a medzinárodných architektov a urbanistov.

Lucron je skúsený developer s medzinárodným zázemím, na Slovensku pôsobí už od roku 2005 a v portfóliu má bratislavské projekty Urban Residence, Malé Krasňany, Eden Park, Jaskový rad, či Arboria v Trnave. Do skupiny IKO Real Estate, ktorú vedie hlavný akcionár Eric Lux, patrí okrem komerčných developerských projektov aj ikonická stavba múzea Charlieho Chaplina na brehu Ženevského jazera - Chaplin’s World By Grévin.

Realizačný tím

Za návrhom Vydrice stojí tím skúsených domácich architektonických, urbanistických a krajinárskych ateliérov pod vedením štúdia Compass Architekti a s medzinárodnými poradcami v oblasti urbanizmu. Projekt dozrieval pod rukami odborníkov dlhú dobu a prešiel množstvom vylepšení, aby zohľadnil všetky potreby moderného, kvalitného a pocitovo príjemného miesta.

Hlavným cieľom pri návrhu Vydrice bolo prinavrátiť Bratislave chýbajúcu kontinuitu. Zodpovedný a mestotvorný prístup k revitalizácii tejto lokality môže Bratislavu posunúť k novému nazeraniu na budovanie mesta a pozitívne ovplyvniť jej budúcu identitu.

Etapy výstavby

Bratislavské Podhradie po dlhých rokoch čakania získa ucelenú podobu. Vybudovanie Vydrice bude tým posledným dielikom, ktorý zaplní prázdne miesto v Podhradí. Zjednotenie historického centra obyvateľom Bratislavy vráti živý verejný priestor a prinesie predĺžené Korzo.

Fáza I.

Výstavba sa začína od Rybárskeho cechu a končí pred Vodnou vežou. Vytváranie atraktívneho verejného priestoru so živým parterom. Prepájanie ulíc a vytváranie mikroparkov.

Fáza II.

Výstavba Vydrice smerom k centru mesta. Predĺženie ulíc v pôvodne historickej línii a zväčšenie verejného priestoru s možnosťami pre relax, spoločenské a kultúrne vyžitie.

Fáza III.

Dokončenie výstavby Vydrice a pešie bezbariérové napojenie historickej lokality na centrum a Bratislavské korzo. Nové prepojenia na hrad a hradný kopec.

Najčastejšie otázky

Zistite zaujímavé fakty o Vydrici.

Koľko fáz bude mať projekt a kedy sa bude dať najskôr bývať?

Výstavba projektu je naplánovaná do 3 etáp. Momentálne prebiehajú stavebné práce na prvej etape. Ukončenie celkovej výstavby, aj jej jednotlivých etáp, závisí od procesu získania potrebných povolení. Projekt je navrhnutý tak, aby umožňoval plnohodnotné využívanie objektov v prvej etape aj počas výstavby zvyšných fáz. O míľnikoch vo výstavbe pravidelne informujeme na našom webe a sociálnych sieťach.

Z čoho vychádzajú ceny bytov vo Vydrici?

Ceny bytov vo Vydrici zodpovedajú jedinečnej lokalite, architektúre, kvalite a najvyšším štandardom prevedenia. Na ceny vplýva aj nízky počet bytov v obytných jednotkách, ktoré zachovávajú staromestský ráz bývania. Veľkú časť finančných prostriedkov investujeme aj do vytvárania verejných priestorov, keďže projekt vnímame ako súčasť centrálnej časti mesta.

Aká bude dopravná situácia v lokalite?

Vydrica bude pešia zóna bez áut, preto sa celá doprava presunie do podzemnej garáže, s napojením na cestnú komunikáciu v dvoch miestach. Všetky investičné zámery, realizované v okolí Vydrice počítali aj s rezervami kapacity pre Vydricu. Postačujúce dopravné objemy potvrdilo aj dopravno-kapacitné posúdenie. Vzhľadom na lokalitu priamo uprostred historického centra mesta budeme podporovať cyklodopravu, lodnú dopravu, integrovanú MHD, služby zdieľaných áut, ale aj maximálnu využiteľnosť parkovacích miest počas 24 hodín.

Ako bude riešené parkovanie? Budem si musieť zakúpiť parkovacie státie?

Parkovacie miesta sa budú prenajímať, nie kupovať. Vydrica bude používať moderné technológie zdieľaného parkovania na čo najoptimálnejšie využívanie veľkokapacitnej podzemnej garáže so 680 miestami.

Rešpektuje projekt historickú lokalitu?

Najcennejší pamiatkovo chránený objekt na území Vydrice je Vodná veža z 11. storočia. Jej správa ako aj rozvojové plány sú v kompetencii Magistrátu. Vodná veža bude srdcom budúcej Vydrice a zaslúži si jedinečné riešenie. V tomto smere chceme byť mestu nápomocní. Aj ďalšie historické artefakty ako sú ľadové jamy, Kempelenov vodovod či barokové pivnice, dotvárajú genius loci, a preto budú zachované a veľká väčšina z nich aj sprístupnená verejnosti. V koncepte historického naratívu chceme verejnosti predstaviť niekoľko zaujímavých budov, ktoré dnes už neexistujú a známe osobnosti, ktoré tu žili.

Zachová sa výhľad na hrad?

Zástavba na Vydrici nie je kontinuálna. V oblasti Vodnej veže a tiež pri Rybárskom cechu sú veľké otvorenia priestoru, ktoré umožnia výhľady na Hrad. Priemerne vysoký človek uvidí na Hrad z nábrežia zovšadiaľ, aj mimo otvorených priehľadov. Paradoxne, ľudia si oveľa viac užijú výhľad, keď bude súčasťou pešej zóny na Vydrici. Dobudovanie posledného prázdneho dieliku Podhradia zmení vzťah mesta k Hradu.

Budú súčasťou Vydrice aj múzeá a galérie?

Projekt Vydrica odkazuje na historickú lokalitu a jej bohaté dejiny. Vo verejnom priestore chceme sprístupniť väčšinu historických artefaktov, ktoré sa tu zachovali. Na historicky členených uliciach budú označené miesta, na ktorých stáli legendárne budovy alebo tu pobývali známe osobnosti. Vo verejnom priestore dostanú príležitosť aj umelci a dizajnéri či novodobí remeselníci a v spolupráci s mestom budeme hľadať priestory vhodné pre galériu a iné kultúrne aktivity.

Kontaktujte nás

Dohodnite si stretnutie

Kontaktujte nás

Kancelárske priestory vo Vydrici

Kontaktujte nás

Obchodné priestory vo Vydrici