REZERVOVAŤ SI VIDEO STRETNUTIE

Sme tu pre vás

Mám záujem

Zvýhodnené ceny bytov v limitovanej ponuke!

MagazínPríbehy Bratislavy3 MIN

Bratislavčanka Zhuoli Ma: Kombinácia veľkomesta a prírody je tu úžasná

Prišli do Bratislavy a ostali. Majú tu prácu, rodinu, priateľov a svoj pohľad na mesto a život v ňom. Expati alebo privandrovalci, ktorí sa v Bratislave usadzovali oddávna, nám ukazujú iné stránky mesta, ktoré často už ani nevnímame. Pozerajme chvíľu na mesto ich očami a uvidíme Bratislavu ako skvelé miesto pre život.

„Do Bratislavy som prišla pred takmer jedenástimi rokmi,“ hovorí dobrou slovenčinou Zhuoli Ma, Číňanka z niečo viac než 9 miliónového mesta Čching-tao. Čerstvá absolventka lekárskej univerzity sa pridala k známym, ktorí išli pracovať na Slovensko. Vtedy Bratislava nebola destináciou, v ktorej by pracovalo a žilo veľa cudzincov. 

Dnes je Zhuoli právoplatná Bratislavčanka a o chvíľu už bude bývať vo vlastnom

Zhuoli aj v Bratislave pracovala vždy vo svojom odbore. Momentálne pacientom na rehabilitácii v ružinovskej poliklinike pomáha akupresúrou a ďalšími špeciálnymi masážami. „Život v Bratislave je veľmi kľudný. Ak to porovnám s Čínou, ktorá je príliš rýchla, tu žijem oveľa uvoľnenejšie,“ hovorí. 

Tradičné metódy čínskej medicíny

Rada sa prechádza po starých uličkách a vďaka slovenským priateľom si nenechá ujsť koncerty vážnej hudby alebo street foody. Ako milovníčka dlhých prechádzok a učiteľka tajči oceňuje zelené parky a blízkosť lesov za mestom. „Rada chodím cez most do Sadu Janka Kráľa. Z mosta vidieť úžasnú kombináciu moderného veľkomesta a prírody. Nábrežie popri Dunaji mi trochu pripomína more u nás doma,“ hovorí. 

Najradšej má Staré mesto, kde chvíľu bývala a pracovala

Stretáva sa aj s krajanmi, ale väčšina jej kamarátov sú Slováci, keďže tu žije. „Ste milí a priateľskí, možno trochu hanbliví a potrpíte si na tradície. Ale žijem tu a tak som prijala vašu kultúru a zvyky,“ hovorí Zhuoli. „V Bratislave som spokojná, je to hlavné mesto v malej krajine a to mi veľmi vyhovuje,“ dodáva.

 

Kontaktujte nás

Dohodnite si stretnutie

Kontaktujte nás

Kancelárske priestory vo Vydrici

Kontaktujte nás

Obchodné priestory vo Vydrici