REZERVOVAŤ SI VIDEO STRETNUTIE

Sme tu pre vás

Mám záujem

Zvýhodnené ceny bytov v limitovanej ponuke!

MagazínVydrica4 MIN

Za rok prešla Vydrica veľkou premenou, prvá etapa bude už čoskoro realitou

Blížime sa k ukončeniu hrubej stavby objektov prvej etapy, od ktorého nás delí už len pár mesiacov. Tešíme sa, že výstavba napreduje úspešne, pretože je to len niečo vyše pol roka, kedy si stavenisko prevzal generálny zhotoviteľ. Ale Vydrica napreduje aj inak: viditeľné sú už kontúry budúcej Floriánskej ulice, ktorá bude hlavnou spojnicou s centrom mesta, čím vznikne jedna z najdlhších peších zón v Európe. Poznáme už budúcu podobu najvzácnejších historických pamiatok na území Bratislavy a majiteľov viac ako polovice bytov v prvej etape. A známy je už aj retail a gastro koncept Vydrice ako „prvej skutočnej highstreet v Bratislave“. Ohliadnite sa spolu s nami za najdôležitejšími míľnikmi projektu Vydrica v uplynulom roku, vďaka ktorým je budúca štvrť v bratislavskom podhradí čoraz bližšie k realite.

Na začiatku roka 2022 sme ukončili výber generálneho zhotoviteľa stavby, ktorým sa stala spoločnosť STRABAG Pozemné a inžinierske staviteľstvo s.r.o. Stavebná spoločnosť zvíťazila v tendri, do ktorého sme oslovili dve desiatky potenciálnych partnerov. Keďže Vydrica nie je len architektonicky, ale aj technologicky výnimočné dielo, bol pre nás výber rokmi overenej značky a skúsených odborníkov dôležitým krokom. Generálny zhotoviteľ si prebral stavenisko vo februári a 1. marca sa začali stavebné práce na prvej etape Vydrice.

V máji sme spoznali víťazný návrh v architektonickej súťaži na budúcu podobu areálu jednej z najvzácnejších pamiatok Bratislavy – Vodnej veže. Po posúdení kvalitných prezentácií od 7 slovenských a českých ateliérov, odborná porota označila za najlepší návrh od slovenského štúdia Superatelier. Podľa vyjadrenia porotcov, ktorí sa na víťazovi zhodli jednomyseľne, víťazný návrh najlepšie prepája objekty historickej pamiatky s jej bezprostredným okolím, ale aj s projektovanou ďalšou zástavbou nového podhradia. Porota ocenila aj potenciál návrhu vyvolať u budúcich návštevníkov a užívateľov pozitívne emócie a chuť objavovať a my sa už teraz tešíme na kultúrne podujatia a príjemné stretnutia s priateľmi pod Vodnou vežou.

Leto sme privítali nielen výrazným progresom na stavbe, ale aj oznámením prvého nájomcu Vydrice, ktorého už dnes „miluyeme“. Popri predaji bytov v 1. etape projektu sme totiž v júni spustili aj prenájom priestorov určených pre retailové prevádzky. Vôbec prvým zverejneným nájomcom Vydrice sa stala obľúbená značka potravín YEME, ktorá u nás plánuje prevádzku s vlastnou pekárňou na rozlohe až 600 m2.

Koncept YEME, ktorý je postavený na ponuke lokálnych a remeselných potravín, zároveň predznamenal celkový gastro a retailový koncept Vydrice, ktorý sa chce zamerať práve na lokálne značky a originálne produkty a služby. Podľa obchodného riaditeľa spoločnosti Lucron Ermanna Boerisa, najlepšie jedlo nájdete často nie v drahých reštauráciách, ale na street festoch a v rôznych malých stánkoch, za ktorými stoja zanietení malí podnikatelia s nápadom. A presne takéto unikátne obchody a gastroprevádzky, ktoré zákazníci inde nenájdu, chceme prilákať aj do Vydrice.

Vydrica vyrastá v absolútne unikátnej lokalite, v podhradí a v tesnej blízkosti Dunaja, preto bývať v nej je príležitosťou, aká sa už nebude opakovať. Práve kombinácia lokality, limitovanej ponuky a prepracovanej architektúry robia z kúpy bytu vo Vydrici stabilnú investíciu s vysokou pridanou hodnotou.

Ale Vydrica nebude vytvárať kvalitný priestor iba pre svojich obyvateľov či nájomcov. Vďaka atraktívnej prezentácii Vodnej veže a ďalších fragmentov bohatej histórie územia, uličkám s množstvom menších prevádzok a maximálnemu priestoru pre peších tu vznikne miesto, ktorého atmosféru si radi vychutnajú všetci obyvatelia Bratislavy ale aj turisti. Jednoducho časť mesta, ktorá bude ponúkať množstvo dôvodov, prečo ju navštíviť.

Kontaktujte nás

Dohodnite si stretnutie

Kontaktujte nás

Kancelárske priestory vo Vydrici

Kontaktujte nás

Obchodné priestory vo Vydrici