REZERVOVAŤ SI VIDEO STRETNUTIE

Sme tu pre vás

Mám záujem

Zvýhodnené ceny bytov v limitovanej ponuke!

MagazínVydrica6 MIN

Vlastnite nehnuteľnosť na jednej z najlepších bratislavských adries

Bratislava za posledné roky dostáva nové kontúry. V hlavnom meste postupne pribúda viacero nových mestotvorných projektov, ktoré menia Bratislavu na skutočnú metropolu. Vďaka práci zahraničných, ale aj lokálnych architektonických štúdií ožil najmä downtown, kde patrí medzi najväčšie dominanty najmä nová budova autobusovej stanice, ktorá v sebe kombinuje medzinárodný autobusový terminál, nákupné centrum a tržnicu. Už teraz sa postupne odhaľujú ďalšie projekty, do ktorých sa zapoja významné európske a svetové architektonické štúdiá. Tešiť sa môžeme napríklad na novú podobu Kamenného námestia či kúpeľov Grössling, ikonickej pamiatky, ktorej obnovu zastreší renomované talianske štúdio OPPS Architettura z Florencie. A práve aj Vydrica patrí medzi miesta, ktoré písali bohatú históriu nášho hlavného mesta.

S citom a ohľadom na tradíciu sa na novej podobe bratislavského podhradia podieľajú napríklad Peter Gero, ktorý sa v úlohe hlavného architekta mesta Hamburg zaslúžil o dnešnú podobu tamojšieho HafenCity, alebo urbanistický ateliér Marko & Placemakers z Londýna, ktorí nie sú len významnými menami vo svete architektúry, ale najmä Bratislavčania srdcom aj dušou. Pod ich taktovkou vznikne v podhradí a v blízkosti Dunaja nová pešia zóna Bratislavy, ktorá nie je len ideálnym spojením tradície a modernej architektúry, ale tiež vynikajúcou investičnou príležitosťou.

Jedinečné bývanie aj miesto na podnikanie

Vydrica sa nachádza na unikátnom mieste, preto nielen bývať, ale aj podnikať či investovať do nehnuteľnosti pod hradným kopcom je príležitosť, aká sa už nemusí opakovať. V celom projekte bude k dispozícii menej ako 400 bytov, pričom 120 z nich už našlo svojho majiteľa. Kupcov oslovuje predovšetkým moderná architektúra, vysoká kvalita prevedenia štandardov, živé ulice, pestré gastro a obchodné prevádzky či rozšírenie historického korza, ktoré bude predĺžením bratislavskej pešej zóny až z Hviezdoslavovho námestia. Práve tie vytvoria vo Vydrici autentickú atmosféru živého mesta a zakaždým privedú do pulzujúceho srdca podhradia nových návštevníkov.

Prezrite si ponuku bytov

Ideálny čas na kúpu a vynikajúca investičná príležitosť

Záujem o nehnuteľnosti neovplyvnila ani koronakríza a obyvateľmi nového podhradia sa chcú stať predovšetkým Slováci. Ide o široké spektrum zákazníkov, od top manažérov či majiteľov súkromných spoločností až po bežných ľudí hľadajúcich bývanie s osobitou atmosférou, ale tiež Slovákov žijúcich v zahraničí, ktorí chcú v Bratislave investovať do nehnuteľností. Vzhľadom na situáciu sme sa však museli prispôsobiť novovzniknutým podmienkam a zatvoreniu predajných miest. „Pre našich klientov sme preto spustili možnosť online stretnutí. Táto alternatíva sa uchytila natoľko, že ju množstvo ľudí začalo využívať aj po uvoľnení opatrení. Dnes takto s nami komunikujú hlavne ľudia zo zahraničia, ktorí stále nemajú možnosť prísť na Slovensko,“ vysvetľuje Juraj Ťahún, riaditeľ predaja projektu Vydrica.

Neutíchajúci záujem je podporený aj rastúcou infláciou v posledných mesiacoch, pretože kúpa nehnuteľnosti je jednou z najstabilnejších investícií. „A nielen to, počet bytov vo Vydrici je totiž obmedzený. Veľa ľudí možno vníma projekt Vydrica ako veľký, v skutočnosti však ide o kombináciu bývania, retailu a kancelárií. Celý projekt tak ponúkne len približne 380 bytov,“ dopĺňa Juraj Ťahún a zároveň prízvukuje historický kontext tejto výnimočnej lokality.

Limitovaná ponuka, jedinečná lokalita, historický kontext a projekt vysokého štandardu teda robia z kúpy bytu či obchodného priestoru vo Vydrici neopakovateľnú a stabilnú investíciu s vysokou pridanou hodnotou.

Spojenie histórie a modernej architektúry

Bratislava sa tvorila dlho a Vydrica bola vždy jej neodmysliteľnou súčasťou, môže sa preto pochváliť naozaj bohatou históriou. Táto kedysi malá osada za Vydrickou bránou odnepamäti totiž slúžila aj oficiálnej štátnej funkcii – práve cez ňu prichádzal do Prešporku panovník, kde ho vítali zástupcovia mestskej rady a odovzdali mu tu kľúč od mesta. Kým do jej príbehu nezasiahla stavba Mosta SNP, bola po niekoľko storočí ikonickým predmestím a napokon aj historickou súčasťou mesta. V novom projekte preto symbolizuje prepojenie minulosti a budúcnosti v tom najhodnotnejšom priestore pod hradom, v dotyku s Dunajom.

Vydrica, ktorá vyrastie na tomto mieste v najbližších rokoch, vďaka svojej unikátnej polohe a kombinácii histórie s moderným riešením bývania prinesie nadčasový koncept mestského života. Navrhnuté ulice projektu z časti kopírujú trasy pôvodných ulíc, ktoré tvorili túto oblasť v minulosti, a pri výstavbe pracujeme s materiálmi ako kameň, tehla či ušľachtilé omietky. Vynovená lokalita pod hradom presunie ťažisko aktívneho života v centre tam, kde sa vždy nachádzalo. Skutočný stred mesta sa vráti do pôvodnej polohy a dostavbou podhradia sa naplno zrealizuje symbolika hradu ako centrálneho bodu Bratislavy.

Historické pamiatky, ktoré v rámci Vydrice obnovíme a znovu sprístupníme, sú nielen fragmenty Kempelenovho vodovodu a ľadové jamy. Dominantou celého projektu sa stane národná kultúrna pamiatka – Vodná veža. Ide o najstaršiu stojacu pamiatku nášho hlavného mesta, ktorá má byť po revitalizácii obnovená a integrovaná do verejných priestorov. Najstaršie správy o objekte, ktorý slúžil ako mýtnica strážiaca brod cez Dunaj, pochádzajú ešte z 11. storočia. Hoci jeho nadzemné murivá sú stredoveké, nedávne archeologické nálezy z keltsko-rímskeho obdobia na hradnom kopci i v podhradí ponúkajú silné argumenty na opätovné prehodnotenie datovania najstaršej časti Vodnej veže. Na revitalizáciu veže a jej okolia vynaložíme takmer 1,5 milióna eur.

Ekologický koncept Vydrice

Okrem dôrazu na zachovanie kultúrneho a historického dedičstva hrá vo Vydrici dôležitú úlohu koncept verejnej zelene. Námestie pri Vodnej veži bude mať charakter otvoreného priestoru so zelenými a spevnenými plochami, a v uliciach s bytovými domami bude parková výsadba, kry a vzrastlé stromy. Významnú časť tohto konceptu tvoria aj zelené strechy, ktoré prispievajú k stabilizácii lokálnej mikroklímy a zabránia prehrievaniu objektov, zároveň slúžia ako vodozádržné opatrenia na dažďovú vodu.

Prejsť na ponuku bytov

Kontaktujte nás

Dohodnite si stretnutie

Kontaktujte nás

Kancelárske priestory vo Vydrici

Kontaktujte nás

Obchodné priestory vo Vydrici