REZERVOVAŤ SI VIDEO STRETNUTIE

Sme tu pre vás

Mám záujem

Zvýhodnené ceny bytov v limitovanej ponuke!

MagazínVydrica Designers7 MIN

Romi Klimeková

Interiérová dizajnérka Romi Klimeková tvorí pod značkou RK selection. Nerada robí kompromisy, pokiaľ ide o použitie poctivých a kvalitných prírodných materiálov. Bohaté skúsenosti so zariaďovaním interiérov pre úspešné a nezávislé ženy, ju predurčili na vytvorenie intímneho bývania, ktoré bude reflektovať osobnosť budúcej majiteľky. Vďaka elegantným prvkom a ikonickým detailom jej návrh na nové staromestské korzo v bratislavskom podhradí sadne ako uliaty. Interiér by totiž podľa nej mal komunikovať s prostredím a architektúrou, v ktorej je zasadený. Vydrica sa tak v jej návrhu krásne zrkadlí. Kurátorovanie interiéru vyšperkovala solitérom vlastnej značky a maľbou slovenskej výtvarníčky, ktorá bude neprenosná, unikátna a autorská.

Romi Klimeková
Dizajnérka

Romi Klimeková navrhla pre Vydricu bývanie pre nezávislú podnikateľku v strednom veku. Klientka má podľa zadania odrastené deti a partnera, ale žije sama. Je milovníčkou umenia, módy, cestovania a naplno si užíva možnosti bývania v centre mesta.

Počet izieb: 3 (obývačka, spálňa, pracovňa / hosťovská izba, kúpeľňa)
Rozloha bytu: 119,76 m2

🔍 Detail bytu

Ako ste byt podľa zadania zosobnili pre potreby úspešnej podnikateľky?

V spolupráci s mojou kolegyňou Simi Urminskou sme interiér šili na mieru imaginárnej klientke. Snažili sme sa vcítiť do potrieb budúcej majiteľky, ktorá už nemusí robiť kompromisy, byt vyhovuje jej potrebám a životnému štýlu.

Čo je dominantnou dispozíciou bytu pre nezávislú a úspešnú dámu?

Nosným motívom bolo vytvorenie akéhosi dámskeho „budoáru“, ktorý sme koncipovali ako samostatné krídlo pre majiteľku. Súčasťou bytu sú ďalej elegantné spoločné priestory, kde môže prijímať návštevy a hostiť rodinu a priateľov. Takáto žena vie oceniť kvalitu vyhotovenia, preto v celom byte dominujú autentické prírodné materiály ako drevo, kameň a rôzne kovy.

Aké atribúty má spĺňať dámske krídlo?

Je to zázemie, ktoré má klientke poskytnúť súkromie. Samostatnú časť bytu tvorí spálňa s veľkým šatníkom a vlastnou kúpeľňou, kde nechýba vaňa, sprchovací kút a toaletný kútik. Priestor vystihuje povahu a vkus budúcej obyvateľky. Dámskemu krídlu sme „obetovali“ dve izby, prepojili ich a vytvorili tak intímny a vzdušný priestor, o ktorý sa majiteľka bytu nemusí s nikým deliť.

Čo je vo vašom návrhu jedinečné a neopakovateľné?

V dámskom budoári sme použili originálne umelecké dielo. Oslovili sme známu slovenskú výtvarníčku Kristínu Mésároš, ktorá vytvorí výnimočnú maľbu priamo na stenu spálne.

Odkazuje na vodné vtáctvo a prepája interiér bytu vo Vydrici s Dunajom za oknami bytu. Jej tvorba je silnou symbolikou a ženským prvkom v našom interiéri. Budúcej majiteľke ušije autorka dielo takpovediac na mieru, podľa jej vkusu a umeleckého vnímania.

Ste známa tým, že svetlo hrá vo vašich interiéroch kľúčovú rolu. Aký typ osvetlenia ste zvolili pre tento návrh?

Svietidlá sú ako hudba vo filme, tvoria finálny dojem a atmosféru v interiéri.

Rozhodli sme sa pre centrálne unifikované osvetlenie a druhé tzv. dekoračné svietidlá, ktoré dodajú priestoru patričný charakter. Do kuchyne sme napríklad zvolili ikonické svietidlo PH Septima od Poula Henningsena, ktoré je samo osebe šperkom. Svietidlo vzniklo už v roku 1928 a bolo bolo vyrobené z pevného talianskeho borosilikátového skla. V 40. rokoch sa dokonca pre nedostatok surovín vyradilo z výroby, v roku 2020 ho Louis Poulsen prináša späť, spolu so sofistikovanou sklenenou korunku, ktorá zabraňuje usádzaniu sa prachu na matných a čírich tienidlách vyrobených zo skla. V spoločnom priestore vynikne a nevtieravo „zažiari.“

Pozrite si detail bytu

Aké materiály sú signifikantné pre vaše interiéry?

Jednoznačne tie prírodné. Nemá rada, keď sa materiál na niečo hrá, nepáčia sa mi rôzne umelé náhrady. Pokiaľ rozpočet dovoľuje, vyberám tie najkvalitnejšie prírodné a autentické materiály. V tomto prípade sme zvolili dubovú dyhu a americký orech a z kameňov turecký mramor a brazílsky kvarcit. Dopĺňali sme ich kovmi. Rada používam mosadz, lebo je nevtieravá a ušľachtilá. Tá sa objaví v dámskom krídle. V spoločných priestoroch sme zvolili bronz, aby sa aj pánske návštevy cítili v interiéri dobre.

Interiér obohatí aj doplnok z vašej autorskej dielne. Povedzte nám viac o tomto originálnom kúsku s príbehom.

Ide o konzolový kamenný stolík umiestnený pri vstupnej chodbe bytu. Je vyrobený na mieru a pod značkou DVE sme ho navrhli spolu s architektkou Petrou Mark. Nie je z našej klasickej kolekcie, je navrhnutý atypovo k štýlu bytu. Vytvorili sme ho z identického kameňa, aký sme použili na kuchynskej linke. Veríme, že v priestore vynikne a zároveň bude prvou ochutnávkou použitého kameňa aj vo zvyšku bytu.

Vydrica by Romi KlimekováČo bolo najväčšou výzvou pri vašom zadaní?

Alfou a omegou bolo popasovať sa s priestorom a navrhnúť ho tak, aby esteticky, ale aj funkčne spĺňal nároky klientky na každodenné bývanie. Dostali sme pôdorys s priečkami a potrebovali sme zachovať charakter bytu. Cieľom bolo rozčleniť priestor tak, aby vzniklo zázemie a súkromie pre majiteľku, ale aby fungovali aj spoločenské priestory. Interiér sme detailne vyskladali, aby pôsobil ako harmonický celok. Priestor je vzdušný aj vďaka sklenenej priečke, ktorou sme nahradili jednu stenu. Vytvorili sme ňou pocit voľnosti a väčšieho dopadu svetla do spoločných priestorov.

Ako môže detailne navrhnutý, kvalitne prevedený a zariadený interiér od renomovanej dizajnérky vyčnievať?

Všeobecne by mal interiér navrhutý profesionálom mať vlastnú identitu. Preferujem, ak ma v priestore nič nevyrušuje a priestor vás, jednoducho povedané, baví, cítite sa v ňom dobre. Jeho základ je nadčasový a neomrzí ani o desať rokov. Nepreferujem krátkodobú trendovosť v interiéroch. Pri práci uvažujem o byte ako o celku, kde všetko so všetkým súvisí. Riešime detaily, ktoré možno nie sú na prvý pohľad viditeľné, ale sa opakujú a mali by spolu ladiť. To je naša úloha. Klienti sa pri zariaďovaní svojho bývania dozvedajú aj čosi o sebe a to je na našej práci pekné, lebo otvára nové perspektívy.

Chceli by ste vy sama bývať vo Vydrici?

Bývam neďaleko na Palisádach v Starom meste, ktoré mi vyhovujú. Keby som si momentálne mala vybrať nové bývanie z aktuálnej ponuky na trhu, Vydrica by ma potešila. Do zadania som vložila kus seba a prajem si, aby si tento elegantný interiér našiel svoju budúcu majiteľku, a spoločne ho doladíme podľa jej predstáv a špecifického vkusu.

Vydrica by Romi Klimeková

Kontaktujte nás

Dohodnite si stretnutie

Kontaktujte nás

Kancelárske priestory vo Vydrici

Kontaktujte nás

Obchodné priestory vo Vydrici