REZERVOVAŤ SI VIDEO STRETNUTIE

Sme tu pre vás

Mám záujem

MagazínVydrica3 MIN

Prvú etapu Vydrice postaví STRABAG

Pre výstavbu prvej etapy projektu Vydrica sme vybrali generálneho zhotoviteľa, ktorým bude spoločnosť STRABAG Pozemné a inžinierske staviteľstvo s.r.o. Táto popredná stavebná spoločnosť zvíťazila v tendri, do ktorého sme oslovili dve desiatky potenciálnych partnerov. Do výberu sa prihlásili všetky renomované stavebné spoločnosti, pôsobiace na slovenskom trhu.

„V závere roka sme sa venovali rokovaniam o zmluvných podmienkach a uzavreli sme zmluvu s víťazom tendra,“  hovorí Ing. Zoltán Müller, predseda predstavenstva spoločnosti Vydrica Development. Z nej vyplýva, že stavebné práce na prvej etape projektu by sa mali začať 01. 03. 2022 a skončiť v roku 2024. Výstavba sa začne budovaním železobetónových nosných konštrukcií.

Vydrica nie je len architektonicky, ale aj technologicky výnimočné dielo a je preto pre nás veľkou výzvou spolupodieľať sa na jej realizácii. Teší nás aj dôvera investora, ktorý vsadil na našu rokmi overenú značku,“ uviedol Ing. Marek Ščury, riaditeľ oblasti BA a prokurista spoločnosti STRABAG Pozemné a inžinierske staviteľstvo s.r.o.

Prvá etapa projektu Vydrica, ktorú bude financovať Tatra banka, obsahuje súbor štyroch rezidenčných a jednej kancelárskej budovy. Tie budú situované v priestore medzi Rybárskym cechom a Vodnou vežou. V ponuke bude 207 bytov, od malometrážnych jedno-izbových až po 5-izbové mezonety. Pôjde o vysoký štandard vyhotovenia, ku ktorému patrí stropné chladenie, podlahové kúrenie, vonkajšie tienenie aj prémiové materiály na fasádach, balkónoch a terasách. „Autori projektu vychádzajú vo svojich návrhoch z tradičných materiálov ako kameň a tehla, ktoré sú použité na chodníkoch, fasádach a vo verejných priestoroch,“ vysvetľuje Juraj Rehák, člen dozornej rady Vydrica Development. Okrem bytov bude v budovách k dispozícii aj 2 360 m2 kancelárskych priestorov a 3 900 m2 obchodných prevádzok.

„Projekt Vydrica je mimoriadne exponovaný a uvedomujeme si, že už o niekoľko rokov bude viditeľný takmer na každej bratislavskej pohľadnici,“ pripomína Zoltán Müller a dodáva: „Cítime aj záväzok chrániť a pre verejnosť zatraktívniť dochované historické pamiatky ako ľadové jamy, fragmenty Kempelenovho vodovodu či historickú budovu prachárne.“ Samostatný projekt tvorí obnova areálu najstaršej stojacej pamiatky na území hlavného mesta – Vodnej veže. V decembri uplynulého roka bola v spolupráci s Metropolitným inštitútom Bratislavy, mestskou časťou Bratislava – Staré Mesto, expertmi z Krajského pamiatkového úradu a Mestského ústavu ochrany pamiatok vyhlásená architektonická súťaž na podobu tejto národnej kultúrnej pamiatky, do ktorej boli cielene pozvané špičkové architektonické štúdiá zo Slovenska a Čiech. Výsledkom súťaže má byť zmysluplné začlenenie areálu Vodnej veže, ktorá je mestským majetkom, do novej mestotvornej štruktúry a vytvorenie atraktívneho miesta so spoločensko-kultúrnou funkciou. Jeho súčasťou bude aj sprístupnené archeologické nálezisko.

Kontaktujte nás

Dohodnite si stretnutie

Kontaktujte nás

Kancelárske priestory vo Vydrici

Kontaktujte nás

Obchodné priestory vo Vydrici