REZERVOVAŤ SI VIDEO STRETNUTIE

Sme tu pre vás

Mám záujem

Zvýhodnené ceny bytov v limitovanej ponuke!

MagazínŽivot v meste4 MIN

Ľudia Vydrice 2028

Vydrica existuje v našich predstavách už dávno. Vidíme ju plnú života, kultúry, unikátnych gastro konceptov, obchodných prevádzok a moderných ľudí, ktorí ju obývajú, pravidelne navštevujú alebo len objavujú. Tak sme si ju vysnívali, poctivo plánovali a detailne navrhli. Ponúkame vám fiktívne príbehy budúcich Vydričanov, ktorí si o pár rokov budú užívať výhody plnohodnotného staromestského života v samom srdci Bratislavy. Založené sú z časti na skutočných príbehoch ľudí, ktorí už využili príležitosť kúpiť si komorné bývanie na novom korze bratislavského podhradia v Starom Meste. 

Oskar je úspešný IT programátor, ktorý po skončení vysokej školy odišiel na stáž do Spojených štátov a neskôr aj na štúdiá do Veľkej Británie. Dlhodobo pracoval pre nadnárodnú IT spoločnosť a na Slovensku postupne rozbehol malý startup. Zo zahraničia sa vrátil pred pol rokom, aby sa naplno venoval svojmu podnikaniu. Trvalé bydlisko má vo Vydrici, v menšom byte, ktorý si kúpil ešte v čase, keď sa stavali len prvé podzemné garáže a pod hradom „úradovali“ žeriavy. Dnes je presvedčený, že to bola výborná investícia do top adresy. Priniesla mu financie za doterajší prenájom, ale aj jedinečné bývanie pri Dunaji, na mieste so silným historickým odkazom. 

Odvšadiaľ blízko 

Aj v Londýne si prenajímal bývanie pri rieke – pri Temži. S Dunajom, ktorý má tiež na skok, ho však spája čosi viac. Spomienky na detstvo. Na prázdniny plné dobrodružstiev, ktoré trávil u starých rodičov v Starom Meste. Vo Vydrici má vždy čo objavovať. Uličky sú síce nové, ale evokujú minulosť. Tú vám na niektorých miestach zasvätene poodhalia historické pamiatky, ktoré odkazujú na to, čo sa tu kedysi nachádzalo alebo pri výstavbe objavilo.

Nová štvrť v podhradí ho svojou atmosférou vždy upokojí a utíši. Autá ju križujú len v podzemnej garáži, v uličkách ich nestretnete. Na korzo sa smie len po vlastných. Oskarovi to vyhovuje. Rád chodí peši a odtiaľto je všade blízko. Veď týmto smerom prakticky pokračuje Staré Mesto. Ulice sú komponované tak ako kedysi, vychádzajú z morfológie minulosti. Dnes tu však nájde všetko, čo potrebuje. Obchody, reštaurácie, zábavu. Do parku, na hrad aj do divadla to má čo by kameňom dohodil.

Komorné bývanie a susedia, ktorých pozná

Správanie ľudí na uliciach pod jeho oknami mu pripomína prechádzky na dovolenkách. Energicky tu pôsobia len tí, ktorí vo Vydrici pracujú, majú tu kanceláriu alebo jeden z ateliérov s výkladom do ulice. Nová staromestská štvrť je cez deň a podvečer plná života. Oskar má rád miestne gastro prevádzky. Mnohé sú unikátne a nenájdete ich nikde inde v Bratislave. Večer, keď si občas zájde na pohárik, stretáva známe tváre. Pozná sa aj s väčšinou susedov z vchodu. Nie je ich veľa, aj v tom je Vydrica iná, komorná. Pripomína mu štvrť Goodluck Hope v Londýne, kde pracoval. Aj tam dokázali na brehu rieky skĺbiť  históriu s modernou architektúrou a pritiahnuť do nej život. Vydrica k tomu bola predurčená, už keď ju v podhradí stavali po prvý raz. Stretávali sa tu historické obchodné cesty, práve tu sa rodila Bratislava. Oskar žije tam, kde si to vysníval. Je zároveň príkladom úspešného Slováka, ktorý sa presadil v zahraničí a so skúsenosťami zo sveta sa vrátil žiť naspäť ku koreňom. V novom susedstve okolo Vodnej veže určite nebude jediný.

Kontaktujte nás

Dohodnite si stretnutie

Kontaktujte nás

Kancelárske priestory vo Vydrici

Kontaktujte nás

Obchodné priestory vo Vydrici