REZERVOVAŤ SI VIDEO STRETNUTIE

Sme tu pre vás

Mám záujem

MagazínFinancovanie2 MIN

Inflačné doložky? Vo Vydrici ich neuplatňujeme, ideme cestou strategického plánovania predaja

Mnohí developeri aktuálne riešia otázku, ako reagovať na bezprecedentný nárast nákladov na energie a stavebných materiálov. Vo Vydrici uplatňujeme voči našim klientom férový prístup, čoho dôkazom je aj to, že ceny aktuálne predávaných bytov zverejňujeme vždy transparentne na webstránke projektu. Zároveň sme presvedčení, že developer by riziko svojho podnikania nemal prenášať na kupujúcich. Preto si v zmluvách neuplatňujeme inflačné doložky a tento stav sa budeme snažiť udržať aj naďalej.

Rast nákladov, ktorých vývoj sa najmä pri dlhodobých projektoch ťažko odhaduje, sa nutne premieta aj do cien bytov, a developeri na túto situáciu reagujú rôznym spôsobom. Ak máte v zmluve inflačnú doložku, znamená to, že developer vám môže po uzatvorení budúcej kúpnej zmluvy jednostranne navýšiť cenu bytu, ktorý si kupujete. Môže tak spraviť z dôvodu inflácie alebo zdraženia vstupných nákladov.

Aj preto je dôležité kupovať nehnuteľnosť od overeného a skúseného developera, ktorý neprenáša riziko svojho podnikania na svojich klientov a tí tak majú istotu, že po podpise zmluvy je cena za byt konečná a nebude sa meniť.

V spoločnosti Vydrica Development sa snažíme reagovať na dramatický nárast cien nákladov a materiálov postupným fázovaním predaja bytov. To znamená, že do predaja ich nedávame všetky, ale po etapách, pričom v každej ponúkneme na trh iba určitý počet bytov, pri ktorom vieme zohľadniť ďalší rast nákladov aj v samotných cenách bytov.

Vďaka strategickému plánovaniu výstavby a našim dlhoročným skúsenostiam klienti vo Vydrici inflačné doložky v zmluvách nemajú, vďaka čomu nadobudnú svoje byty za jasne stanovenú cenu bez toho, aby sa navyšovala v priebehu výstavby o infláciu. A to je v dnešnej dobe veľkou výhodou.

Kontaktujte nás

Dohodnite si stretnutie

Kontaktujte nás

Kancelárske priestory vo Vydrici

Kontaktujte nás

Obchodné priestory vo Vydrici