REZERVOVAŤ SI VIDEO STRETNUTIE

Sme tu pre vás

Mám záujem

Zvýhodnené ceny bytov v limitovanej ponuke!

MagazínPríbehy Bratislavy4 MIN

Grizzly tacos: Mexická chuť v časoch Korony

Grizly je severoamerický medveď. V názve obľúbenej bratislavskej gastro-prevádzky ale drží ochrannú labu nad mexickými plackami. A to aj v čase Korony, ktorá zasiahla celý svet a ochromila bežný život. Doslova bež života ostali ulice a mestá a v nich kopa podnikov, reštaurácií, obľúbených bistier alebo street-foodov, ktoré sa starali o ľudí v meste v čase obeda. Veľa prevádzok muselo načas skončiť, ale mnohé z nich naštartovali druhý život a fungujú cez okienkový výdaj a donášku. Jedným z takých, bez ktorých by bol život v meste chudobnejší, je Grizzly tacos na rohu Mariánskej ulice.

Zdá sa, že Grizzly je na náhle dobré rozhodnutia navyknutý. Keď sme sa pred časom (a pred Koronou) rozprávali so spolumajiteľkou Luciou Szalayovou, spomínala, ako stačil jeden impulz od brata a ona nechala prácu učiteľky v Anglicku a vrátila sa do Bratislavy rozbiehať bistro s mexickým jedlom. Originálny Grizzly tacos sa stal po krátkom čase v meste hitom. „Odjakživa ma bavilo varenie. Milujem ten pocit, keď sa môžem realizovať v kuchyni. O to viac, ak som medzi ľuďmi a robím to pre nich,“ hovorí. 

Grizzly Tacos

Mariánska ulica, spájajúca Špitálsku s Obchodnou, má svoju zvláštnu energiu. „Raz nám jeden nemecký zákazník povedal, že mu pripomína berlínsku uličku,“ hovorí Lucia. Potenciál stať sa hipsterskou uličkou, plnou drobných prevádzok, určite má. „Privítali by sme tu ďalší streetfoodový koncept, zameraný na nejakú inú kuchyňu, aby si ľudia ulicu spájali viac s jedlom ako len spojnicu z bodu A do bodu B. V našom prípade sa to podarilo,“ tešila sa Lucia ešte nedávno.  

Grizzly Tacos

Ďalšie veľké rozhodnutie priniesla do života bistra epidémia, kvôli ktorej stíchli všetky prevádzky. Mesto akoby sa vyplo a osamelí chodci postovali zábery vyľudnených ulíc, ako sme ich doteraz nepoznali. Nielen pre prevádzky to je ťažká situácia. Korona nás učí vidieť bežné veci zrazu inak, núti nás inak uvažovať a hľadať nové riešenia, často veľmi jednoduché, a pritom podstatné. Tak aj v prípade Grizzly tacos prišiel jednoduchý nápad ako nesklamať svojich verných zákazníkov a pomôcť so zásobovaním ľudí chutným jedlom. Vyzbrojili sa rúškami, rukavicami a dezinfekciou a otvorili okienko, cez ktoré vydávajú tacosky na objednávku ľuďom aj donáškovým službám. Niekedy sa už v čase obeda objaví na ich Instagrame nápis Vypredané, ďakujeme!

Grizzly Tacos

Tento príbeh by mohli rozprávať aj iné malé bistrá, vďaka ktorým je Bratislava farebná, živá a chuťovo pestrá. Držme si palce, aby sa do mesta vrátil život, ktorý máme tak radi. Ako nám ešte pred touto divnou dobou povedala Lucia z Grizzly tacos: „Mám tu rada naozaj každú jednu zastrčenú uličku, ktorá má dušu a cítiť z nej, že má už čo to za sebou. Ak by bola Bratislava osoba, bola by to slečna, ktorá miluje život, verí ľuďom, ale často na to dopláca. Má rany na duši, ale aj krásne spomienky na život minulý. Má potenciál byť lepšou ale pracuje na sebe, takže je aj vytrvalá a verná. Myslím si však, že je nedocenená. Jednoducho slečna mnohých tvári.“

 

Kontaktujte nás

Dohodnite si stretnutie

Kontaktujte nás

Kancelárske priestory vo Vydrici

Kontaktujte nás

Obchodné priestory vo Vydrici