REZERVOVAŤ SI VIDEO STRETNUTIE

Sme tu pre vás

Mám záujem

Zvýhodnené ceny bytov v limitovanej ponuke!

MagazínVydrica Designers7 MIN

Erik Pastucha

Rafinovanosť, nadčasovosť a dotyk umenia sú signifikantné prvky návrhu interiérového dizajnéra a architekta Erika Pastuchu. Podpisuje sa pod návrhy ateliéru STUDIOe a rád sa podieľa na zariaďovaní mestského bývania s charakterom pre zrelé manželské páry. Tie totiž vedia, čo očakávajú nielen od života, ale aj od interiéru svojho bývania. Nepodliehajú krátkodobým trendom, milujú spoločnosť priateľov a rodiny. Bývanie vo Vydrici pre takýto pár preto Erik okorenil súčasným umením, autorskými dizajnovými solitérmi, ale aj remeselnými prvkami z dreva. V byte vytvoril partnerský apartmán, v ktorom bude mať manželská dvojica svoje súkromie, a nájde v ňom útočisko, ktoré očakáva od mestského bývania s kvalitným rukopisom.

Erik Pastucha
Dizajnér

Zadanie pre Erika Pastuchu si pýtalo dotyk elegancie, ktorou sa vyznačuje manželský pár úspešných päťdesiatnikov, ktorí si vo Vydrici túžia zariadiť minimalistické mestské bývanie. Majú odrastené deti, ktoré už majú svoje vlastné bývanie. Rodičia ich radi privítajú na návšteve v reprezentatívnych priestoroch. Noví majitelia budú mať v štvorizbovom byte svoje súkromie a útulné miesto, v ktorom si oddýchnu.

Počet izieb: 4 (obývačka, kuchyňa, spálňa, hosťovská izba, pracovňa/čitáreň, kúpeľňa)
Rozloha: 122,38 m2

🔍 Detail bytu

Z čoho vychádzala vaša kreatívna vízia pre tento interiér?

Spolu s kolegyňou Laurou, ktorá sa spolupodieľala na návrhu, sme sa odrazili od skúseností, ktoré máme s podobnými klientami. Sú to úspešní ľudia, ktorí už majú niečo odžité, nie je to ich prvé bývanie, majú odrastené deti, kladú dôraz na funkčnosť a kvalitu materiálov, majú radi umenie a spoločnosť priateľov. Interiér dotvárame tak, aby odrážal ich osobnosť a to, čím sa radi obklopujú. Naším cieľom bolo, aby sme byt personalizovali pre potreby zrelých manželov, ale zároveň sme chceli vytvoriť inšpiratívne mestské bývanie, ktoré nesie náš rukopis.

V čom je váš interiér rafinovaný?

Rafinovanosť tkvie v použitých materiáloch s dlhou históriou. Kameň a drevo umocňujú pocit z bývania v srdci Starého mesta a dávajú interiéru punc luxusu, ktorý k Vydrici neodmysliteľne patrí, lebo ide prémiovú lokalitu. Pri dreve sme siahli po ručne vydlabávanej štruktúre. Ide o originálnu a jedinečnú remeselnú prácu. Motív sa opakuje na chodbe a v kuchyni a korešponduje s masívnym čiernym stolom s výraznou kresbou dreva. Liate podlahy prírodného vzhľadu a pohľadový betón byt zjemnia a urobia ho ležérnejším a príjemnejším na každodenný život. Použité materiály sa ľahko udržiavajú, sú praktické a funkčné, pôsobia luxusne, elegantne, nadčasovo a v tom je ich rafinovanosť.

Kuchyňa je prakticky celá ukrytá a dá sa otvárať podľa potreby. Bol to zámer ju vizuálne utajiť?

Jednoznačne. Keďže kuchyňa je prepojená s obývacou miestnosťou, chceli sme, aby spotrebiče nerušili dennú časť. Pôsobí to elegantne a v prípade potreby využitia kuchyne aj funkčne. Kompaktný obývací priestor sa pocitovo zväčší, keď sa kuchyňa schová. Pôsobí reprezentatívne a je prispôsobený na stretnutia s priateľmi a rodinou. Zo skúseností predpokladáme, že majitelia nemusia dennodenne variť, často cestujú a stravujú sa aj v reštauráciách, ktoré budú mať vo Vydrici priamo pod oknami.

Čo je nosným motívom vášho návrhu?

Pre maximalizovanie pohodlia manželského páru sme vytvorili samostatný partnerský apartmán. Pozostáva zo spálne s balkónom, kúpeľne a priechodného šatníka. Je oddelený od zvyšku bytu a slúži výhradne pre majiteľov, ktorí v ňom nájdu súkromie. Trend partnerských apartmánov pozorujeme už dlhšiu dobu aj v našich zemepisných končinách a stal sa akýmsi štandardom v modernej architektúre. Spálňu sme opticky prepojili s kúpeľnou prostredníctvom steny zo skla. Dodalo jej to vzdušnosť a priestrannosť.

Svetlo a dotyk umenia sú dôležitou súčasťou interiéru a dotvárajú jeho atmosféru. Dali ste v byte možnosť vyniknúť solitérom?

Svietidlá sú v interiéri šperkom, na ktorom netreba šetriť. Siahli sme po dizajnových kúskoch. Neutrálne čisté plochy stien a vstavaného nábytku nechávajú vyznieť jednotlivým akcentom vo forme dizajnových solitérov a súčasného umenia. Vybrali sme výnimočné obrazy, ktoré nielen vizuálne dotvoria interiér, ale sú pre majiteľov zároveň veľmi dobrou investíciou. S interiérom si tak kupujú aj súčasné umenie, ktoré sa im v budúcnosti zúročí. Výber konkrétnych diel, ktoré dotvoria ich priestor, vieme personalizovať na vkus a cítenie budúcich majiteľov.

Vydrica by Erik Pastucha

Do interiéru ste zakomponovali aj jedinečné kúsky z vlastnej autorskej tvorby. Prezradíte nám o nich viac?

Solitérom v pracovni z dielne STUDIOe je stolík z dreva, kameňa a skla. Do obývacej časti sme zakomponovali náš autorský stôl vyrobený na mieru z kovu a kameňa.

Byt, ktorý ste navrhovali, má aj krásnu terasu s výhľadom na historickú Vodnú vežu a Dunaj. Ako ste ju koncipovali?

Na terasu sme umiestnili dve dizajnové kresielka a veľa zelene. Keďže obývacia časť je presklená a vizuálne prepojená s terasou, máte v nej pocit, že ste skoro vonku.

Terasu sme preto poňali minimalisticky a je ako stvorená na vychutnávanie si vínka pri západoch slnka a večerný relax.

Pozrite si detail bytu

Ako by ste charakterizovali svoje know-how interiérového dizajnéra?

Kladiem veľký dôraz na detaily, či už sú to prvky z kameňa alebo vstavaného dreveného nábytku. Základ ako podlahy, steny a vstavané veci musia byť nadčasové. Mám rád zemité, nie príliš výrazné farby, ktoré sa v interiéri „okukajú“ a začnú klientom po čase prekážať.

Radšej odporúčam farebne odlíšiť sedaciu súpravu alebo stoličky, ktoré môžete ľahšie vymeniť ako podlahy. Pri bývaní kladiem dôraz na nadčasovosť. Ručné a remeselné prevedenie dokáže naozaj zažiariť. Som detailista a dám si záležať na drobnostiach, ktoré dokážu interiér v konečnom dôsledku odlíšiť.

Aké je vaša predstava ideálneho bývania?

Domov vnímam ako súkromné útočisko, „výživný“ priestor, v ktorom sa môžete cítiť maximálne koncentrovaný, kreatívny, môžete sa v ňom zabávať, načerpať energiu a relaxovať. Mojím cieľom je, aby sa klient v interiéri cítil skutočne dobre. Mal by zároveň odrážať jeho osobnosť. Bývanie a všetky použité prvky spolu musia ladiť ako celok a mali by byť urobené s vkusom. Poteším sa, keď budeme môcť interiér vo Vydrici dotvoriť s budúcimi majiteľmi.

Vydrica by Erik Pastucha

Kontaktujte nás

Dohodnite si stretnutie

Kontaktujte nás

Kancelárske priestory vo Vydrici

Kontaktujte nás

Obchodné priestory vo Vydrici