REZERVOVAŤ SI VIDEO STRETNUTIE

Sme tu pre vás

Mám záujem

Tváre Bratislavy

Uletená včela

Uletená včela je fascinujúcim koníčkom jej troch zakladateľov – fotografa Róberta Kňažka, Danicu Lelákovú, pracujúcu pre korporáciu a architektku Janku Šveckovú. Začali pred siedmimi rokmi nadšením pre včely medonosné, pokračovali včelárskym kurzom a dnes ich príbeh pokračuje starostlivosťou o vlastné včelstvá na strechách a záhradách ústretových majiteľov pozemkov v Starom meste.

Bratislavský mestský med od Uletenej včely stojí za to okoštovať. Chutí ako mix najrôznejších lúčnych kvetov a stromov zo záhrad okolo Slavína, z parkov, botanickej záhrady, z lesov v Horskom parku, na Kolibe aj pri Dunaji. Bratislava poskytuje podľa slov Róberta Kňažka nekonečnú rozmanitosť mestskej zelene po celý rok.

V zahraničí je mestské včelárstvo v metropolách už celkom bežné a mestský med je vyhľadávanou pochúťkou. Mestá sa stali azylom pre všetkých opeľovačov, nielen pre včely, ktoré si tu hľadajú rozmanitejšiu potravu než je monokultúrna repka alebo slnečnica na poliach. Mestskí včelári z Uletenej včely nevidia dôvod, prečo by na strechách nových budov v Bratislave nemohli existovať úle s včelami.

Ako Bratislavčan so vzťahom k prírode využívam hlavne možnosti prírody v meste a všetkého, čo poskytuje ľuďom s dieťaťom. Fantastické na tom je, že za pätnásť minút sa na bicykloch vieme dostať na „Lafranconi beach“ pod mostom, kde sa dá opekať. Za dvadsať minút sme na Kolibe a odtiaľ je kúsok na Zlaté piesky na paddleboardy. To asi ani vo Viedni nie je možné.

Róbert Kňažko

včelár, Uletená včela

Adresa

Červeňova 3
811 03 Bratislava

Web

http://www.uletenavcela.sk

Kontaktujte nás

Dohodnite si stretnutie

Kontaktujte nás

Kancelárske priestory vo Vydrici

Kontaktujte nás

Obchodné priestory vo Vydrici