REZERVOVAŤ SI VIDEO STRETNUTIE

Sme tu pre vás

Mám záujem

Zvýhodnené ceny bytov v limitovanej ponuke!

Coffee Brothers

Vďaka vozíku ako zo starých čias, spolu s dobovým imidžom baristov, sú neprehliadnuteľní a ľudia si ich rýchlo zapamätajú. Svoje prvé a najmilšie stanovisko majú na Laurinskej ulici v centre Starého mesta. „Niekedy popri robení kávy suplujeme informačné stredisko aj psychológov, ale stále nás to baví,“ usmieva sa Filip Demeter, spolumajiteľ úspešnej pojazdnej kaviarne, ktorá v septembri oslávi 5. rok v uliciach mesta.

Obľúbená prevádzka na Laurinskej už nie je jediná. Dobové kávové vozíky pribudli aj v nákupných a biznisových centrách v Bratislave, v Nitre a Košiciach. „Začali sme s dvoma vozíkmi, neskôr pribudol tretí, vznikol franšízový koncept a rozbehlo sa to,“ hovorí Filip. Ako sa dvaja mladí muži dostali ku káve? „Ja som prvýkrát s kávou robil na brigáde v sedemnástich rokoch,“ hovorí Filip, z ktorého mal byť pôvodne strojár. Svet kávy ho ale zaujal tak, že si spravil prvý baristický kurz a o štyri roky na to už s Romanom robili prvé plány na Coffee Brothers.

Na kávu v centre mesta sa zastavia študenti, dôchodcovia, manažéri z kancelárií, herci, aj ľudia, ktorí prišli len na kus reči alebo turisti, ktorí si pojazdnú kaviarničku nenápadne fotia. Nie všetci si pouličnú kávu vychutnávajú ležérne. Filip hovorí, že úplne bežne na ceste zastaví auto „na blikačky“, šofér vybehne, zhltne kávu a letí preč.

„Ľudia si už na nás zvykli. Snažíme sa byť tam pre nich vždy, keď sa dá. Nezatvárame hneď ako zafúka, hoci nám berie penu z kapučína a škorica sa sype bokom. Ale nemá ani zmysel hrotiť to, ľudia aj tak najviac pijú kávu vtedy, keď je trochu pod mrakom,“ hovorí Filip.

„Ľudia v meste si spolu s kávou kupujú aj príjemnú emóciu, ktorú v nich návšteva pojazdnej kaviarničky s dobrou hudbou a zhovorčivou obsluhou zanechá. „Pohoda, odreagovanie sa od hektického dňa, zmena atmosféry, vychutnávanie si momentu,“ menuje Filip benefity, ktoré prináša pitie kávy na ulici v centre mesta.“

Som kofeín-rezistentný. Dám si večer dve dvojité kávy a môžem ísť spať.

Filip

Coffee Brothers

Adresa

Eisnerova 38
841 07 Bratislava

Telefón

+421 911 028 111

Web

http://www.coffeebrothers.sk

Kontaktujte nás

Dohodnite si stretnutie

Kontaktujte nás

Kancelárske priestory vo Vydrici

Kontaktujte nás

Obchodné priestory vo Vydrici