REZERVOVAŤ SI VIDEO STRETNUTIE

Sme tu pre vás

Mám záujem

Zvýhodnené ceny bytov v limitovanej ponuke!

MagazínŽivot v meste4 MIN

Ľudia Vydrice 2028

Vydrica existuje v našich predstavách už dávno. Vidíme ju plnú života, kultúry, unikátnych gastrokonceptov, obchodných prevádzok a moderných ľudí, ktorí ju obývajú, pravidelne navštevujú alebo len objavujú. Tak sme si ju vysnívali, poctivo plánovali a detailne navrhli. Ponúkame vám fiktívne príbehy budúcich Vydričanov, ktorí si o pár rokov budú užívať výhody plnohodnotného staromestského života v samom srdci Bratislavy. Založené sú sčasti na skutočných príbehoch ľudí, ktorí už využili príležitosť kúpiť si komorné bývanie na novom korze bratislavského podhradia v Starom Meste alebo sa tu rozhodli podnikať.

Viktor je telom a dušou kávičkár. Vyštudovaný sochár má pred menom titul z umenia. Už roky ho však živí káva. Jej pestovanie, spracovanie, praženie a prípravu považuje za alchýmiu. Za kávou cestuje krížom-krážom po svete. Hľadá ľudí, ktorí ňou doslova voňajú a žijú. Navštevuje kávové plantáže a domorodých farmárov, pre ktorých sa pestovanie kávovníka a jeho plodov stalo celoživotnou vášňou. Zo sveta vozí len eticky nakúpenú kávu, ktorá mu chutí. Keď ráno príde do práce a zapne kávovar, kvalitnou kávou zavonia celá Vydrica. Na Floriánskej ulici totiž nájdete jeho výnimočné bistro. Prevádzkuje ho spolu s dcérou Zuzanou, ktorá v zahraničí vyštudovala cestovný ruch, vyzná sa v svetovej gastronómii a zo všetkého najradšej pečie a varí. Jej otec, vo Vydrici aj býva. Po anglicky by sa to dalo nazvať aj „win-win“ situácia. Ale poďme pekne po poriadku.

Bývať aj podnikať vo Vydrici

Keď majiteľ siete úspešných kaviarní hľadal možnosť investovania do novej nehnuteľnosti, Vydrica bola jeho prvá voľba. Očarila ho ponuka kvalitného bývania v atraktívnom podhradí na dunajskom nábreží aj komornosť celého projektu, úzke uličky bez áut a pocit „nového“ Starého Mesta. Spolu s manželkou si tu kúpili dvojizbový byt s terasou. Predstava, že sa tu natrvalo usadia, keď prestanú pracovať, ich oboch nadchla. Keď sa Viktor dozvedel viac o vízii developera o jedinečných gastronomických konceptoch, rozhodol sa, že vo Vydrici spolu s dcérou otvoria bistro a rozšíria tak svoje rodinné podnikanie. Zuzana sa potešila, že v novej kaviarni bude môcť realizovať svoju predstavu o ponuke poctivých domácich zákuskov k otcovej káve, ale hlavne brunchov a malých kultúrnych eventov. Slovo dalo slovo a v útulnom bistre vznikol ideálny priestor pre menší stroj na praženie, na ktorom Viktor praží výberové kávové zrná a ponúka milovníkom kávy kompletný zážitok.

Každá šálka kávy má svoj príbeh

Viktor so Zuzanou začínajú svoj deň šálkou čerstvej kávy, ktorú každé ráno pijú vonku pred výkladom pod štýlovou markízou. Pripomína im to ich obľúbené parížske kaviarne so sedením do živej ulice. Podobne ako každá šálka Viktorovej kávy aj prevádzky naokolo majú svoj jedinečný príbeh. Väčšinu z nich nenájdete len tak hocikde, podaktoré sú jediné na Slovensku. Ponúkajú jedlá domácej a svetovej kuchyne, ale na svoje si tu prídu taktiež milovníci chutného street foodu. Take away si môžu vychutnať aj na lavičkách okolo Vodnej veže, prípadne pri Dunaji. Zuzana tu stretáva mnoho turistov, cudzojazyčných kuchárov, ale aj Staromešťanov, ktorí si Vydricu obľúbili a zvykli si na prechádzky po promenáde, ktorá sa končí až pred starou budovou národného divadla.

Bistro, pri ktorom zbystríte

Keď je Viktor na cestách za ďalšími unikátnymi kávovými zrnami, Zuzana vo Vydrici rada prespí. Vychutnáva si pocit, že prácu a všetko, čo potrebuje, má rovno pod nosom. Postupne sa napĺňa vízia, ktorú si s otcom vysnívali. Otvoriť tu bistro, pri ktorom každý zbystrí pozornosť a zmysly, jedlo a prostredie v návštevníkoch vyvolá emócie a privolá spomienky. Aj preto sa chcú do Vydrice vracať. Láka ich pulzujúce korzo, historický odkaz nového podhradia, ale aj dobrodružstvo, ktoré ponúka výberová káva. Viktor má v pláne celý rodinný biznis v budúcnosti prenechať dcére a on a jeho manželka budú do bistra chodiť len ako hostia na kávu a nedeľný brunch.

Kontaktujte nás

Dohodnite si stretnutie

Kontaktujte nás

Kancelárske priestory vo Vydrici

Kontaktujte nás

Obchodné priestory vo Vydrici