REZERVOVAŤ SI VIDEO STRETNUTIE

Sme tu pre vás

Mám záujem

Zvýhodnené ceny bytov v limitovanej ponuke!

MagazínPríbehy Bratislavy3 MIN

COVID-19 nás utvrdil v pláne dať na Vydrici priestor malým a stredným prevádzkam

Zatiaľ čo sa na terasách podnikov tešíme z uvoľňovania opatrení, mnohí majitelia a prevádzkovatelia gastro zariadení zvažujú, či a ako vôbec pokračovať ďalej. COVID dal zabrať ľuďom rovnako ako ekonomike. Čo nás karanténe opatrenia naučili a ako do budúcnosti ovplyvnia fungovanie prevádzok podobné krízové situácie? Túto otázku riešime aj pri aktuálnom projektovaní retailu na Vydrici. Obchodný riaditeľ Lucronu, ERMANNO BOERIS hovorí o skladbe budúcich prevádzok a opatreniach, ktoré by mohli pomôcť gastro službám.

Ako pandémia COVID-19 a následná karanténa zmenila váš pohľad na gastro služby?

Povedal by som, že gastro služby sú v kategórii najviac postihnutých vírusom COVID-19. Zatvorené reštaurácie a food-courty v nákupných centrách museli výrazne obmedziť ponuku jedál pre svojich stálych zákazníkov. Na druhej strane sa mnoho gastro prevádzok rozhodlo presunúť na internet, čo im umožnilo naďalej prinášať svoji zákazníkom obľúbené jedlá.
Podľa môjho názoru bude hlavným problémom, ktorý ovplyvní výkonnosť reštaurácií to, ako sa dokážu popasovať s požiadavkou sociálneho dištancu. Pretože obmedzenie kapacity miest na sedenie bude mať priamy dopad na obrat.

Ovplyvní to nejako váš výber a nastavenie gastro prevádzok vo Vydrici?

Musím priznať, že COVID nás ešte utvrdil v pláne vyčleniť gastro službám a obchodom priestory pre malé a stredne veľké prevádzky – takmer všetky obchody sú pod 300 metrov štvorcových. Uvažujeme o tom, že priestory do ulice vyhradíme pre malé gastro prevádzky, s možnosťou obsluhovať zákazníkov priamo z ulice.

Dnes môžem potvrdiť, že už kontaktujeme klientov, ktorí prejavili záujem o otvorenie prevádzky vo Vydrici. Zdá sa, že aj napriek súčasnej situácii sa väčšina retailistov alebo prevádzkovateľov HORECA, už teší na to, že si nájde to správne miesto v našom projekte. Veríme, že pri správnom načasovaní sa ekonomika o pár rokov vráti na rovnakú úroveň spred marca 2020.

Aké sú ďalšie plány na uličný retail vo Vydrici?

Momentálne dokončujeme pôdorys celého projektu tak, aby bol maximálne flexibilný pri navrhovaní retailových prevádzok od 20 do 350 m². Pracujeme aj na atraktívnom dizajne Vydrice, s dôrazom na verejné priestranstvá, ktoré sem prilákajú ešte viac návštevníkov. Vydricu od začiatku chápeme ako rozšírenie bratislavského korza, preto sme radi, že sa o náš projekt zaujíma mnoho profesionálov, nielen z oblasti retailu. Časť priestorov chceme ponúknuť na prenájom dizajnérom, ateliérom alebo spoločnostiam, ktoré chcú pracovať v moderných priestoroch v najstaršej časti mesta, bez toho, aby sa stratili vo veľkej kancelárskej budove či nákupnom centre.

Kontaktujte nás

Dohodnite si stretnutie

Kontaktujte nás

Kancelárske priestory vo Vydrici

Kontaktujte nás

Obchodné priestory vo Vydrici