REZERVOVAŤ SI VIDEO STRETNUTIE

Sme tu pre vás

Mám záujem

Zvýhodnené ceny bytov v limitovanej ponuke!

Tváre Bratislavy

New Style Hustle

Všimli ste si páry, tancujúce pri fontáne v Sade Janka Kráľa alebo pred Starou tržnicou? Možno ste sa pristavili, alebo sa rovno pridali k New Style Hustle, tanečnému ošiaľu, ktorý pred pár rokmi chytil Ameriku a cez Bratislavu vtrhol na starý kontinent.

New Style Hustle Bratislava je tanečná komunita pod vedením mladých lektorov, manželov Moniky a Matúša Kopernických. Tanečný štýl, ktorému úplne prepadli, patrí medzi „social dance“, pri ktorom  spoznáte množstvo iných ľudí. V ktorejkoľvek krajine alebo meste okamžite viete vygoogliť tamojšiu komunitu tanečníkov, s ktorými si môžete zatancovať a socializovať sa. Rýchlo sa dá zorientovať aj vďaka New Style Hustle Worldwide videu, ktoré spája NSH komunity po celom svete.

New Style Hustle (NSH) vychádza z pôvodného párového tanca Hustle, ktorý vznikol počas disko éry v ´70. rokoch v kluboch v NYC. Novú príchuť mu dal houseový tanečník, Newyorčan Jeff Selby, ktorý ním oslovil mladú generáciu. „Ako pár sme hľa­dali ne­jakú spo­ločnú ak­ti­vitu a keďže sme sa tancu veno­vali aj predtým, tak sme začali spolu tancovať a postupne sa dostali k New Style Hustle. Úplne nás pohltil, začali sme cestovať na tanečné workshopy v Európe, až sme sa vybrali priamo do NYC za Jeffom Selbym. Od roku 2015 učíme NSH tu v Bratislave a momentálne sme jediní, ktorí tento tanec vyučujú u nás na Slovensku,“ hovorí Matúš.

New Style Hustle je predovšetkým o komunite a teda o ľuďoch, ktorí spolu radi zdieľajú svoj voľný čas a nemusí sa odohrávať len na diskotékach. „Po lekciách väčšinou pokračujeme na nábreží Dunaja pred sálou, alebo sa stretneme pred Starou tržnicou. To je náš „flek“, kde si dáme pivko, pustíme repráčik s hudbou a celá skupina sa poriadne vytancujeme,“ opisuje Monika a dodáva: „Snažíme sa učiť aj vonku – pri fontáne v Sade Janka Kráľa je výborná podlaha. Tam sa k nám ľudia aj pridajú. Na hradbách je super a skvelo sa nám tancuje aj v ružinovskej fontáne v parku Andreja Hlinku. V lete robíme tančiarne v Kalabe na Zámockej ulici, kde si to ľudia môžu s nami zdarma vyskúšať.“

Každé mesto pulzuje svojim vlastným rytmom, má svoj „vibe“. Feeling tanečníkov vychádza z toho, v akom meste žijú. New York je rýchly, to mesto nespí, spontánne párty sú tam každý deň, tancuje sa hocikde. Bratislava je kľudnejšia. Sú tu miesta, kde to žije, ale naša nátura je iná. Sme organizovanejší a vopred sa dohodneme, že sa niekde stretneme.

Matúš

New Style Hustle

Adresa

Dvořákovo nábrežie 14,
811 02 Bratislava

Telefón

+421 902 164 357

Web

https://www.fb.com/NewStyleHustleBratislava/

Kontaktujte nás

Dohodnite si stretnutie

Kontaktujte nás

Kancelárske priestory vo Vydrici

Kontaktujte nás

Obchodné priestory vo Vydrici