REZERVOVAŤ SI VIDEO STRETNUTIE

Sme tu pre vás

Mám záujem

Zvýhodnené ceny bytov v limitovanej ponuke!

Tváre Bratislavy

Kristína Uhráková

Grafická dizajnérka a teraz aj kreatívna tlačiarka Kristína Uhráková sa po 12 rokoch života v Londýne vrátila do Bratislavy. Vraj Londýn je dobrý keď chceš študovať, cestovať, získať skúsenosti  a užiť neobmedzené možnosti veľkomesta, ale jej už chýbal domov. Aj keď je z Hlohovca, hovorí, že na to, aby sa človek cítil doma, stačí prísť do Bratislavy. Spolu s ňou a jej terajším spoločníkom pricestoval aj storočný tlačiarenský stroj, drevené písmo a technika vo svete známa ako letterpress.

Ak by sme mali laikovi vysvetliť čo je to letterpress, asi najlepšie sedí prirovnanie k starej knihárskej dielni, kde sa ručne sádzal text a manuálne sa tlačil. Kristínu táto stará tlačiarenská technika dostala tým, že je to manuálna práca, ktorá sa vymyká stereotypu práce za počítačom.  Pozrela sa na vec kreatívne. „Ja nemám polygrafické vzdelanie, ani som remeslo nezdedila, som laik, samouk. Ako grafická dizajnérka, ktorá študovala a dlho žila v zahraničí, mám na svoje remeslo úplne iný pohľad a dokážem ho využiť inak než tradične. A to je výhoda,“ hovorí.

V Bratislave sa už stihla zabývať a zistiť, že všetky lokality sú tu ľahko dostupné a dá sa tu kultúrne vyžiť, i keď nie vždy tak, ako by úplne chcela. „Ale strašne sa mi na Bratislave páči to, že mám mestá ako je Viedeň a Budapešť na dosah.“ Vychutnáva si galerijný život, socializáciu na vernisážach, alebo aj prechádzky v okolitej prírode. Často chodí do galérií vo Viedni, ale medzi jej najobľúbenejšie stále patria SNG a  Danubiana. „Chcelo by to tu však oveľa viac priestorov pre kreatívnych ľudí,“ hovorí. Napríklad niečo na štýl popup projektu Box Park v Londýne, kde progresívne značky lokálnych dizajnérov sídlia v kontajneroch. „Možno je to niečo, čo by mohla priniesť Vydrica,“ dodáva Kristína.

Teším sa na túto novú Bratislavu, hoci viem, že to ešte chvíľku potrvá. Je to mladé mesto, má veľa energie a správni ľudia na správnych pozíciách dokážu naštartovať jeho veľký potenciál.

Kristína Uhráková

PRESSINK

Adresa

Nová Cvernovka, Račianska 78
831 02 Bratislava

Telefón

+421 949 514 715

Web

http://www.facebook.com/pressink.sk/

Kontaktujte nás

Dohodnite si stretnutie

Kontaktujte nás

Kancelárske priestory vo Vydrici

Kontaktujte nás

Obchodné priestory vo Vydrici